Üretim

Yüksek kalite standartlarında ürettiğimiz güneş panellerini siz değerli müşterilerimizin hizmetinize sunuyoruz. Corpus Enerji Solar Üretim A.Ş. olarak, 500MW yıllık üretim kapasitemizle fotovoltaik (PV) panel üreticilerinden biri olma özelliğini taşıyoruz.

Tedarik

Ürün tedarikinde ve projenin uygulanması esnasında A’ dan Z’ ye ihtiyacınız olan tüm ürünleri güvenilir bir elden hizmetinize sunuyoruz.

Keşif

Deneyimli ve alanında uzman ekibimizle, santralinizi kurmayı planladığınız çatı ya da arazi konumuna giderek, sahanın uygunluğunun keşfi ve proje tasarımını siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Yasal Başvuru ve Takip Danışmanlığı

Lisanslı ve Lisanssız üretime bağlı projelerinizde; dağıtım şirketi ve EDAŞ ile yasal ve resmi süreçlerin tüm takip süreci alanında profesyonel ekibimiz tarafından yönetilmektedir.

Projelendirme ve Planlama

Keşif ve planlama sürecinden elde ettiğimiz bilgiler doğrultusunda güneş enerjisi santralleriniz için siz değerli müşterilerimize, kendi bünyemizde çalışan uzman mühendislerimizle profesyonel bir anlayışla mühendislik, projelendirme EDAŞ onay hizmeti sunuyoruz. Uygulama yapılacak alanın statik yapısı, mukavemeti, kullanılacak altyapının rüzgâra dayanımı, kar yükü vb. gibi parametreleri tek tek ele alıp kullanılacak ürünleri bu doğrultuda seçiyoruz.

Finansman

Orta ölçekli ve büyük ölçekli projelerinizde ürün tedarikinden montajına kadar tüm iş kalemlerinde sizlere tek elden hizmet verdiğimiz gibi finansman konusunda da çeşitli seçenekler ve alternatif finansman kaynakları önerebiliyoruz. Yatırım geri dönüş süreniz hesaplanarak en cazip finans kaynağını siz değerli müşterilerimizin önerilerine sunuyoruz.

Şebeke Bağlantılı (On-Grid) Sistemler

Şebeke bağlantılı sistemlerde, kullanıcının enerji tüketimi, fotovoltaik(PV) sistemin ürettiği enerjiden karşılanır. Tüketimin üretimden fazla olduğu durumlarda kullanıcı tüketim fazlası enerjiyi şebekeden alınmakta; buna karşılık, kullanıcının tüketimi üretiminden az olduğu durumlarda ise üretim fazlası enerji devletin alım garantisi ile şebekeye verilmektedir.

  • Burada kullanılan çift yönlü sayaç veya devletin ön gördüğü sayaçlar sayesinde şebekeden ne kadar tüketildiği ve şebekeye ne kadar verildiği gibi tüm veriler kaydediliyor.
  • Bu sayede 1 watt üretilen enerjinin bile boşa gitmemesi sağlanmış oluyor. Elektrik aboneliği olan herkes bu sistemleri kullanarak, enerjisini güneşten alabilir.

Şebekeden Bağımsız (Off-Grid) Sistemler

Şebekenin bulunmadığı yerlerde ihtiyaç duyulan enerjinin tamamının güneşten karşılandığı projelerdir. Bu sistemlerde fotovoltaik(PV) paneller ile üretilen elektrik enerjisi akülerde depolanır ve kullanıcı enerji ihtiyacını (gece-gündüz) bu akülerden sağlar.

  • istemin kapasitesi, otonomi süresi boyunca (güneşten elektrik üretilemediği süreç) kullanıcının ihtiyacını karşılayacak şekilde boyutlandırılabilir.
  • Burada profesyonel bir çalışma yapmak çok önemlidir. Tüketim cihazlarının ve bunların ne kadar enerji tükettiğinin iyi analiz edilmesi gerekmektedir.
  • Gerekirse yedekleme süresi biraz uzun tutularak güneşin olmadığı günlerde de enerji kesintisinin önüne geçilir. Bu sistemler jeneratörle kıyaslandığında çok mantıklı ticari sonuçlar doğurmakta ve bu yatırımlar çok kısa sürede kendini amorti edebilmektedir.

Güneş Enerjili Sulama Sistemleri

Güneş enerjili sulama sistemleri, solar pompa sistemleri, güneş enerjisinden faydalanılarak elektrik motorlu pompaların çalıştırılmasını sağlayan sistemlerdir.

  • Corpus Enerji şebekenin olmadığı yerlerde sulama sistemleri için ekonomik, uzun ömürlü ve çevreci çözümler sunmaktadır.
  • Güneş enerjisi ile çalışan özel pompalarımız sayesinde 300 metre derinliğe kadar su temini yapılabiliyoruz.
  • Elektriğin olmadığı yerlerde jeneratör veya pancar motoru vs.ile yapılan sulama sistemlerine karşılık güneş enerjili sulama sistemi; bakım gerektirmemesi ve ilk yatırım bedelinden başka hiçbir masrafa ihtiyaç duymaması sayesinde mantıklı ticari sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

İş Sonrası Teknik Hizmet ve Bakım Anlaşması

Yüksek kalite anlayışıyla uyguladığımız fotovoltaik(PV) enerji projelerimizin periyodik bakımlarını 5 veya 10 yıllık anlaşmalar ile yapıyoruz.